Günlük-3-

Bu akşam kısa bir süre yalnız kalma imkanım oldu. Bir yandan da Yann Tiersen – Comptine d`un autre ete ‘yi dinliyorum. Müzik o kadar sade, huzur verici ki… Hani bir melodi, bir söz, bir resim, ne bileyim küçük bir nesne size farklı olayları, insanları hatırlatır ya… Aklıma onurlu, mütevazi, gürültüsüz insanlar geldi.  Bu müzik de onları anlatıyor sanki. Gerçekleri kendi çıkarları için çarpıtmayan, hayatının hakkını veren, değerli insanlar… Onların sayıları belki diğerlerinden daha az. Fakat öyle bir tanesi, bir işe yaramayan, toplumda asalak gibi yaşayan, beş para etmeyen on, belki yüz tanesine bedeldir. Saygıyla selamlıyorum hepsini.

Şu yalan dünya zaten her şeyi yalandan ibaret olan insanlarla dolmuş taşıyor. Samimi, dürüst insanlara o kadar ihtiyacımız var ki… Bu bulanıklığın içinde öyle boğulduk, öyle yorulduk ki, berraklığa, temizliğe çok ihtiyacımız var. 

Hep ayrık otları, zehirli sarmaşıklar bitecek ve hep kara bulutlar üzerimize çökecek, şimşekler, fırtınalar kopacak değil ya… Bir gün mutlaka masmavi gökyüzü, parlayan bir güneş, şirin, masum papatyalar bizi karşılayacak. Onurlu, elleri öpülesi, güzel insanlar… Gelecek inşallah sizlerin olacak… 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s