Hediye

gift1Hediye deyince insanın aklına hep mutlu edecek, güzel bir şey gelir. Öyle ya adı üstünde; hediye… Hayata renk katmalı, göz alıcı bir paketin içinde olmalı, açarken heyecan duymalı insan.

Hayat da bir hediye. Hayatın içinde yaşadığımız bütün olaylar da birer hediye. Acısıyla, tatlısıyla. Belki böyle düşünmeli. Acı ve hüzün verici olaylar da olmalı o hediyelerin arasında. Ki güzelliklerin değeri daha bir anlaşılsın, kıymeti bilinsin.

Gülümsemek bir yüze, gözlerinin içine bakıp sonra da sarılmak… Çaresizliğin pençesinde dua edebilmek göz yaşı dökerek… Ortak kaderi ve acıları paylaşabilmek başkalarıyla… Dost olmak tanımadığın insanlarla, dostlarınla da daha çok kenetlenmek… İliklerine kadar sevdiğini hissetmek… Sevmek ön yargısız… Özgür olmak kuşlar gibi… Özgür olmak… Gökyüzüne bakabilmek; bulutlu, bulutsuz… Acılar, yalnızlık ve ümitli, ümitsiz bekleyişler… Özlemek her şeyi, herkesi… Sabahları bir dilim ekmek, bir parça katıkla sofraya oturmak birlikte… Karıncanın bile hakkını gözetmek, kimseye zalim olmamak… 

Hepsi, ama hepsi hediye. Hayatla ilgili her şeyin birer hediye olduğunun farkında olmak belki insan olduğumuzu daha çok hissettirir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s